1Ravagedigitaal 26 juni 2010ddPrint deze pagina  
 

Eerdere columns van Harry Zevenbergen:

18-11-10
Schrijf een brief!
24-09-10
Domme vragen bestaan
28-08-10
Uitnodiging uit Oklahoma
26-06-10
Breaking news: Rijkeluiskinderen belanden vaker in witte boordencriminaliteit
08-06-10
De Ultieme Bezuiniging 4
06-06-10
De Ultieme Bezuiniging 3
03-06-10
De Ultieme Bezuiniging 2
31-05-10
De Ultieme Bezuiniging 1
01-05-10
Als de dag van gisteren
09-04-10
De boyband van punk
08-02-10
All Art is Useless
22-12-09
Zwijgend zet ik weer een stap
14-11-09
Wijsheid Achteraf
21-09-09
Den Haag, politieterreurstad nummer één?
08-09-09
Formulieren en diensten
26-08-09
Voor sommige mensen is het vrede
01-08-09
Ben ik een seriemoordenaar?
20-06-09
London Calling
05-06-09
Roze olifanten op de Veluwe
30-04-09
Klagen dan maar
04-04-09
Kennis wordt zwaar overschat, geluk is onwetendheid
06-11-08
Obama Bestaat Niet
05-11-08
Halleluja!
14-10-08
Onderzoek: Vrijheid geen angst
03-09-08
Niet Iedereen Kan Inbreken
16-08-08
Mag ik komen voordragen uit eigen werk?
07-07-08
Dát is pas een dichter!
20-06-08
Beginnen met roken
01-06-08
Teken uit Amsterdam
12-05-08
Karnemelk
15-04-08
De cijfers liegen niet, maar ze zeggen niet alles
24-03-08
Wie moet er nu naar wie luisteren?
08-03-08
Toen was dat heel normaal II
20-12-07
EN DE ANDERE KUNSTENAARS ZWEGEN
27-11-07
PROJECTWEEK: LEER DEMONSTREREN!
21-10-07
FUCKING WITH THE
STARS II
13-09-07
Jami de bedrieger
14-08-07
Regels zijn regels
29-07-07
Topsport met Boules
30-06-07
Mijn minuten in Irak
10-05-07
Den Haag geen afwasmiddel
23-04-07
Een middagje Waddinxveen
06-04-07
Ambtenarenpraat
12-03-07
Fucking with the stars
10-01-07
Geen aanval op darts
05-12-06
Hier wordt niet gestenigd
20-11-06
Darwin for president!
21-10-06
EEN VLEUGJE MAOÏSME
11-09-06
9/11: TAART MET SLINGERS
02-08-06

NIETS TEGEN TOERISTEN

17-07-06
HONDEN SCHOPPEN

11-06-06
TWEE TEGEN ÉÉN IS NIET EERLIJK

21-05-06
KEN JE DAT SOORT MOMENTEN

29-04-06

METRO WOENSDAG 26 APRIL

07-04-06
GEEN METRO MAAR ÜBER, SUKKEL!

22-03-06
DISCRIMINEREN IS BELANGRIJK

07-03-06
MISDAAD WIJZER

16-12-05
16 MILJOEN TERRORISTEN OP DIT KLEINE STUKJE AARDE

4-11-05
KOP IN DE WIND

14-10-05 BINNENHUISARCHITECTUUR
23-09-05
WINNAARS

02-09-05
GEZOCHT EN GEVONDEN

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

BREAKING NEWS: RIJKELUISKINDEREN BELANDEN VAKER IN WITTE
BOORDENCRIMINALITEIT


Vier procent van de jongeren komt in aanraking met justitie. Van de jongens die aanraking komen met justitie is 20 procent van Nederlandse afkomst en 54 procent van Marokkaanse afkomst. Marokkanen komen gemiddeld 4,1 keer met justitie in aanraking.

Van de meisjes die in aanraking komen met justitie is 4,5 procent van Nederlandse afkomst en 16,6 procent van Marokkaanse afkomst.

Van de veelplegers is 12,8 procent van Nederlandse afkomst en 32,3 procent van Marokkaanse afkomst. Marokkaanse meisjes zijn twee keer zo vaak veelpleger vergeleken met autochtone meisjes.

(Bron: Geen Stijl en die hebben het weer uit het Tijdschrift voor criminaliteit)

Er zijn mensen die schrikken van deze cijfers en vinden dat criminelen terug moeten naar waar ze vandaan komen. Ik vind dat het wel meevalt. Ik ben zelf zo'n tien keer gearresteerd en heb negen keer de nacht doorgebracht in een politiecel. Bovendien ben ik een veelvoud daarvan in aanraking gekomen met de politie. Vaak figuurlijk maar ook met enige regelmaat letterlijk. Knuppels op mijn achterhoofd, vuisten in mijn gezicht, aan mijn haren overeind getrokken.

De cijfers van een onderzoek bewijzen dat de gemiddelde Marokkaan daar niet aan kan tippen en de gemiddelde autochtoon (Zwitsers, Canadezen, Finnen en Nepalese monniken meegerekend) al helemaal niet. Ik snap de ophef dan ook niet zo. Ik vind dat iedere jongere minstens één keer in aanraking moet komen met de politie, ze hebben daar recht op in hun volwassenwordingsproces. De cijfers moeten dus nog flink omhoog en wanneer dat betekent dat er meer politieagenten bij moeten, dan moet dat maar.

Verder vind ik ook dat iedere jongere recht heeft op een rechtszaak. Ik moest ooit een keer voor de rechter verschijnen en werd veroordeeld voor openlijke geweldpleging en vernieling van politie-eigendom. Ik zou vanaf twee hoog bij een ontruiming verfbommen op politieagenten hebben gegooid. Ik had het niet gedaan, het was een medekraker, maar ik heb hem niet verraden en kon me helemaal vinden in die verfbommen. Als het aan sommige mensen had gelegen was ik toen teruggestuurd naar het Grebbegebergte bij Rhenen. Gelukkig is het zover niet gekomen.

Mijn laatste confrontatie met een politieagent was toen ik zonder licht reed (in het donker). Ik kreeg twee boetes; één voor het ontbreken van licht op mijn fiets, de tweede was voor mijn onvermogen een identiteitsbewijs te tonen. Deze laat ik principieel thuis liggen. Een derde boete voor de opmerking dat ik zelf toch een helder licht was, ontliep ik met enig geluk. Hij snapte het niet.

Maar genoeg gekoketteerd hier nog wat cijfers:   

77 Procent van de jongeren met rijke ouders raakt verzeild in de witte boorden criminaliteit.
85 Procent van deze jongeren weet zich daar in de rest van hun leven niet aan te onttrekken en wijdt ook hun kinderen in.
95 Procent van de witte boordencriminelen komt nooit in aanraking met de politie.
97 Procent van de witte boordencriminelen zijn autochtonen.
Kleine criminaliteit is 1.000.000 keer minder lucratief dan witte boordencriminaliteit.
Stelen van de rijken zet nauwelijks zoden aan de dijk, het omgekeerde daarentegen is big business.

(Bron: Mijn grote duim, maar ik kan me nauwelijks voorstellen dat ik er ver vanaf zit)


Harry Zevenbergen

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Geef je mening:

WOLFY - March 23, 2011 - 01:57 pm
Er is ook zoiets als legale diefstal, daar is het witte boorden tuig goed in vertegenwoordigt.
Crimineel zijn komt in alle lagen van de bevolking voor.
Naar werkkampen met deze lieden en totaal kaal plukken.
Sharia voor de moslims na de Nederlandse straf, hebben zij toch ook wat ze willen.
Willen zij dit wel echt, waarom dan naar Europa komen?
Veel Marokaantjes zou je dan zonder hand zien denk ik.
Let eens op wat oudere allochtonen hun handen en vingers, soms missen ze het een en ander, ik denk niet dat deze mensen de sharia ook in 0031 willen.
Alle rassen gewoon gelijk straffen dus, maar wel strenger dan voorheen.

Mag het leed U allen bespaart blijven.


WOLFY - March 21, 2011 - 12:43 pm
En je hebt gelijk over de witte boorden, zeker wat uit de politiek doorstroont naar top banen.
Stel je voor dat het echt zo is zoals je schrijft en je cijvers kloppen.
dat je er niet ver naast zit hoop ik niet.
Toch ben ik bang dat het zo is.
Vandaar dat ik blij ben dat het uit je grote duim is en hoop ik het van harte.
Ook al is het de helft van U gegeven procenten is het nog vreselijk.
Maar wat gaan we er aan doen?
Wat kunnen we er aan doen?
Op welke partij moet men dan stemmen om dit tegen te gaan?
Tot op de dag van vandaag is er volgens mij nog nooit een echt eerlijke regering geweest.

Vrede zij met allen.


WOLFY - March 20, 2011 - 01:51 am
Ik ben blij dat je bron je grote duim is.

Gegroet.


Abdelwahid Langsinne - August 01, 2010 - 02:46 pm
Het goedpraten van slechte cijfers van Marokkaanse kinderen (met een Marokkaanse achtergrond)op deze manier wekt een beetje rare indruk.

"In aanraking komen met politie" is een uitdrukking die verboden zou moeten worden want het is dubbelzinnig. Zowel een onschuldig slachtoffer van de politie (als voorbijganger worden neergeslagen door de ME) als een dader (meervoudig kindermoordenaar) kunnen worden geregistreerd onder die noemer. Het totaalcijfer vervolgens uitsplitsen naar etnische herkomst geeft dus een dubbelzinnig resultaat.

Desondanks is het cijfer voor de Marokkaanse inbreng opvallend. Zou dat kunnen worden verklaard uit politieke achtergronden? De dominante politieke visie bij de politie is rechts en rechts is behept met een vooroordeel jegens Marokkanen. Marokkanen zullen eerder verdacht zijn, en dus eerder "in aanraking komen met de politie". Verder komen Marokkanen uit een gewelddadige politieke cultuur want Marokko is een fascistische dictatuur waar intimidatie de norm is en vrijheid van meningsuiting niet bestaat. Zoals witteboordencriminaliteit aan kinderen kan worden doorgegeven zo kunnen ook gewelddadige politieke normen die botsen met het gezag worden aangeleerd.


pimpernell - July 18, 2010 - 09:15 pm
en nog steeds actueel helaas


Orakel - July 15, 2010 - 02:36 pm
Grote goden, er is een bericht uit de jaren '80 opgedoken op Ravage compleet met politiek correcte gedachtengang.


pimpernell - June 27, 2010 - 12:29 pm
ZO HELDER ALS blank , foutje WIT licht...



Home