ANTWERPEN,
8 AUG 09 - Een vijftigtal bestuurders van zware terrein- en 4x4-wagens
hebben woensdag in Antwerpen hun auto aangetroffen met twee platte banden.
De actie is opgeëist door een groepering die zich 'De Volgende Generaties'
noemt.
Woensdag
omstreeks 6.30 uur ontving de politie de eerste meldingen van gesaboteerde
autobanden. Doelwit waren grote terreinwagens en 4x4's verspreid over
de stad, zoals aan de residentiële Van Putlei, de Arthur Goemaerelei,
de Lombardenvest, de Nationalestraat, de Amerikalei en zelfs aan de Kleine
Markt, in de schaduw van de Antwerpse politietoren.
De
werkwijze van de actiegroep was steeds dezelfde: er werd een klein kiezeltje
onder de dop van het ventiel gestoken waarna de dop werd dichtgedraaid.
Zo drukte het steentje op het ventiel en liepen de banden langzaam leeg.
De activisten lieten per auto twee banden leeg lopen, zodat de eigenaar
van de zware auto hulp moest zoeken.
De
actiegroep, die zich 'De Volgende Generaties' noemt, liet flyers achter
die onder de ruitenwisser van de gedupeerden werden gestoken. Daarop riepen
ze de eigenaars van de terreinwagens op eens goed na te denken over de
schade die dergelijke wagens aanrichten voor het milieu. Ook lieten ze
telefoonnummers van hulpdiensten achter. [zie
tv-item]
'U
heeft natuurlijk een geldig excuus om met dit soort wagen rond te rijden,
maar alle anderen die zich dagelijks verplaatsen in een gifspuitende metalen
cocon van 5 ton, dat is problematisch. De tijd dat deze mensen ongestraft
onze stad kunnen verpesten is voorbij, vindt u ook niet?', schrijft
de actiegroep.
De
actievoerders vinden een 4x4 het ultieme symbool van overconsumptie en
egoïsme in onze samenleving. Voorts is het volgens hen een gevaarlijke
wagen. 'De bestuurder zit te hoog om voetgangers of fietsers tijdig
op te merken. Bots je als zwakke weggebruiker met een gewone auto, dan
heb je een kans om op de motorkap te belanden. Bij een 4x4 kom je onder
de wagen terecht.'
De
actie lijkt als twee druppels water op die van de 'Flagadas'
[van het Franse dégonfler]. In navolging van hun Franse naamgenoten
lieten zij in 2005 en 2006 in Brussel en Gent de banden van 4x4's leeglopen.
Zo konden door hun toedoen na een zogenaamde Nuit de Dégonflage, de nacht
van 8 op 9 december 2005, maar liefst 137 terreinwagens niet meer vertrekken.
Sinds april 2006 is het stil rond Flagadas in België.
Na
de acties in Brussel en Gent in 2005/2006 bleek dat het laten leeglopen
van autobanden niet strafbaar is. Volgens de toenmalige minister van Justitie,
Laurette Onkelinx, gaat het hierbij noch om een 'onbruikbaarmaking van
een voertuig', noch om een 'beschadiging van roerende goederen'.
- - - - - - - - - - - -
-
- - - - - - - - - - -
Geef
je mening:
. - November 14, 2009 - 02:44 pm .
Typisch... - October 05, 2009 - 09:29 am @ anti links, je leest weereens enkel wat je wilt lezen...
Bij deze actie zijn geen vernielingen aangericht, even de banden oppompen en ze kunnen weer verder gassen zoals ze gewend zijn!
Typische reactie dus...
Nb: Eigendom is één woord ;)
Bert - August 11, 2009 - 02:36 pm Mede namens m'n jonge kinderen en de kinderen van de toekomst: bedankt! Het is hoog tijd dat er aan deze oever- en eindeloze waanzin een eind komt: deze hersenloze idioten willen nog altijd niet in de gaten hebben dat ze bezig zijn hun eigen soort te vernietigen met hun fijnstof en de andere kankerverwekkende rommel die ze uitstoten.
Als ze straks blijvend invalide zijn geworden als gevolg van hun domme mobiliteitsverslaving moeten ze zèlf maar eens de rekening betalen. Want autorijden maakt meer kapot dan verstandige en beschaafde mensen lief zou moeten zijn.
Automobilisten, maar ook hun miezerige klonen die nu al met hun stinkende brommertjes en scooters de weg onveilig maken en de biosfeer nòg verder verzieken, moeten dringend gemarginaliseerd worden: ze sporen gewoonweg niet.
anti links - August 10, 2009 - 06:49 pm Ik word dat (s)linkse gelul een beetje zat, gaat eens werken en doe eens wat met je nuteloze leventje lutsers i.p.v. andermans eigen dommen te vernielen
zeeschuimer - August 10, 2009 - 01:18 pm Goede aktie
tegengas zonder vernieling en zo Een beetje prikken en bewustmaken mag hopelijktoch nog wel in deze tijd of moeten we helemaal wegzakken in totale vertrutting Gewoon doorgaan mensen . en dunne of dikke automobilisten: GA TOCH FIETSEN
KarlMarx - August 10, 2009 - 10:58 am Die auto op de foto is nou niet bepaald een zware terreinwagen, die gare oude volkswagenbusjes waarin krakers rijden zijn vaak veel onzuiniger, en met hun oude motoren stoten die ook veel meer roet uit.
Waarom maken ze zich trouwens druk om terreinwagens, en niet om sportwagens? Een Porsche is toch veel meer een symbool van overconsumptie, en nog onzuiniger ook? Als je een Renault Espace neemt die 1 op 8 rijdt, rij je trouwens niet onzuiniger dan met een doorsnee middenformaat terreinwagen.
john - August 10, 2009 - 09:47 am Dergelijke energie vretende, vervuilende automobielen zouden verboden moeten worden. Wat is erger? De terreur van deze terreinwagens, of de terreur van een actiegroepje die dit aan de kaak wil stellen.
Dump - August 08, 2009 - 07:29 pm Mijn mening? Koude rillingen krijg ik van dit soort betweterige terreur. Mensen die anderen met 'harde hand' de les proberen te lezen. Dat is waaraan deze wereld naar de kloten gaat. Dominees zijn het! Dit doet me ook erg denken aan de 'grijze moraalridders' die met het geheven vingertje zwaaien als je een rood voetgangerslicht negeert wanneer er in geen velden of wegen verkeer te zien is. Doorgaans oude lieden die niets beters te doen hebben dan hun zure wereldnijd op anderen botvieren. Welnu, ik weet zeker dat deze actie niet van oude besjes met blauwpaarse permanentjes of van incontinente mannekes komt. Maar ik weet wel dat de lieden die achter deze terreurdaad zitten 'vroeg oud' zijn en waarschijnlijk omdat ze niets beters met hun leven weten te doen dan anderen met een geheven vingertje de les te lezen. Mijn advies: Probeer eens met een nuttige hobby of een baan! En neen, ik rijd geen 4x4! Ik fiets!