ANTWERPEN,
1 AUG 09 – Afgelopen nacht hebben ruim honderd 'klimaatactivisten' een
actiekamp opgebouwd in het Antwerpse havengebied. Maandag gaat vanaf deze
locatie de zevendaagse klimaatactieweek van start.
De
groep heeft hiervoor een braakliggend terrein bezet en de basisvoorzieningen
van het kamp aangelegd. Komende week zal hier het eerste Klimaatkamp plaatsvinden,
een initiatief van Belgische en Nederlandse milieuactivisten. Gedurende
de week wordt er actie gevoerd tegen veroorzakers van de klimaatcrisis,
naast debatten, workshops en optredens.
De
initiatiefnemers willen het kamp zo 'inclusief' mogelijk maken, en nodigen
iedereen die deze visie deelt uit om deel te nemen. "Het kamp is
een plaats voor iedereen die genoeg heeft van greenwashingdoor bedrijven en lege regeringsretoriek, voor iedereen die bezorgd
is dat de kleine stappen die nu worden gezet niet voldoende zijn om het
probleem aan te pakken op de schaal die nodig is", aldus de oproep.
De
energie die de activisten gebruiken in het kamp zal worden opgewekt middels
windturbines, zonnecellen en 'stroomfietsen'. Het biologisch/veganistisch
voedsel en drinken wordt met houtstoven verwarmd. Het afval wordt gecomposteerd
en het afvalwater wordt gefilterd vooraleer het terug geloosd wordt. Zelfs
de uitwerpselen zullen worden gecomposteerd, om daarna te dienen als meststof.
Het kamp is hiermee koolstofneutraal.
Op
30 november 2009 komen regeringen van over de hele wereld in Kopenhagen
bijeen voor de vijftiende VN klimaatconferentie (COP-15). Het wordt de
grootste top over klimaatswijziging ooit, maar de klimaatactivisten verwachten
business as usual. Voorafgaande congressen leverden voornamelijk
tegenvallende resultaten op, in de vorm van emissiehandel, 'propere steenkool'
en meer kernenergie.
Volgens
de klimaatactivisten zijn de energie- en transportsector de grootste veroorzakers
van de klimaatcrisis. Beide sectoren zijn oververtegenwoordigd in de Antwerpse
haven. "De noodzaak tot radicale klimaatactie is nu urgenter dan
ooit. Het water staat ons tot aan de lippen", vertelt woordvoerder
Rutger van den Dool.
Deze
zomer vinden door heel Europa klimaatkampen plaats. Tegelijk met het Nederlands-Belgische
kamp, is er ook in Schotland en Frankrijk. Deze maand worden tevens actiekampen
in Ierland, Wales, Oekraïne, Groot-Brittannië en Australië ingericht.
In de haven van Antwerpen worden enkele honderden milieuactivisten verwacht.
Het
Klimaatkamp
in Antwerpen duurt tot zondag 9 augustus. Iedereen die de klimaatcrisis
een halt wil toeroepen, is van harte welkom. Er wordt een kinderprogramma
samengesteld, zodat het voor gezinnen ook mogelijk is om te komen. Het
Klimaatkamp wordt afgesloten met een massale geweldloze bezettingsactie
bij een van de voornaamste veroorzakers van de klimaatcrisis.
-
- - - - - - - - - - -
-
- - - - - - - - - - -
Geef
je mening:
. - November 14, 2009 - 02:59 pm .
. - November 14, 2009 - 02:48 pm .
heidi - September 02, 2009 - 03:35 am zoals gewoonliik ben ik weer overal te laat mee. had er graag bij willen zijn maarja there only one day at the time daarom vindt ik het bestaan van jullie aktieblad helaas opgegeven maar middel de nieuwsbrief blijf je toch op de hoogte van wat er in aktie land gebeurd volgende de keer beter zelf wil ik ook nog het een en ander op de poten zetten hoe ik dat gaan pakken is still a secret
nou ik wens jullie veeel succes en wacht met spanning de volgende nieuwsbrief af zodat ik dan wel op tyd kan
groetjes heidi
coal not dole - August 22, 2009 - 01:07 pm Je zou een paar mamoet schepen vol kunstmest in de oceaan kunnen dumpen wat een ongekende algenbloei tot gevolg zal hebben. Algen binden de koolstof uit CO2. Probleem opgelost. @hmmm In de VS wordt meer koolstof vastgelegd dan er in de lucht verdwijnt,inderdaad doordat er door verwildering meer natuur ontstaat. De VS hebben niet voor niets de klimaat akkoorden nooit willen ondertekenen. @sun stupid De noormannen verbouwden zelfs wijndruiven.
its the stupid sun - August 06, 2009 - 07:42 pm @hmmm -vervolg
Die proeven met dat uitlaatgas worden inmiddels al commercieel toegepast in de glastuinbouw. De Paprikaatjes groeien er sneller en groter door.
Dit brengt ons meteen op dat drukventiel. Wat dacht je van de planten en vooral algen?
Bovendien de CO2, die wij met zn alle de lucht inblazen, is uiteindelijk door planten opgenomen uit die atmosfeer.
De aarde kan en zal daarvan dus niet verbranden, anders hadden al die reuze planten en dieren van weleer ook niet kunnen bestaan.
Het effect van CO2 op het klimaat is minimaal, zo het er al is. Het rem effect van klimaatmaatregelen op o.a. de ontwikkeling van arme landen zal een stuk groter zijn.
En nogmaals, jullie zitten daar in antwerpen naast enkele van de grootste chemische criminelen ter wereld. Ze stoppen gif in ons eten, gif in de grond, gif in de lucht, overal in t rond.
En Gij maakt u druk om CO2?
sun stupid - August 06, 2009 - 04:39 pm @hmm Je zegt het goed hmmm, ongeloof. De klimaathoax is een geloof geworden. Vroeger, waren er groentetuintjes op Groenland, van de Vikingen, die dan verder voeren naar Nw Foundland, enkele honderden jaren later hadden we de ijsberen bekant op de grachten lopen.
Ik ben het met je eens dat we in de mangel zitten van een kleine selecte elite van onder andere olieboeren. De derde wereld heeft echter niets aan deze klimaatsakties, in tegendeel, klimaatmaatregelen zullen hun eerder afremmen in hun ontwikkeling. Ook zij willen in hun busjes naar de klimaatactiekampen rijden. Precies war de bedoeling is, zo kan de elite nog wat langer toe met het schaarse goedje.
Ondertussen lopen de aktievistjes slagertjes te pesten van de supermarkten, omdat hun vlees gemaakt is van koeien die CO2 poepen
halloooh, alle muggen van deze wereld poepen bij elkaar meer CO2 dan alle mensen, auto's en industrieen bij elkaar.
Jullie zitten daar in de Antwerpse haven. Sommige van s'werelds grootste chemiebedrijven zitten daar. Die maken o.a. gif waarmee je muggen dood kan sproeien.
Vandaar dat jullie díe met rust laten zeker.
Kom op he, slagertjes pesten vanwege CO2, terwijl je naast de Bayer en Basf zit en de Cargill.
hmmmm - August 03, 2009 - 12:47 pm @ its the sun stupid de docu http://nl.wikipedia.org/wiki/The_Great_Global_Warming_Swindle die jij gebruikt als "bewijs" dat er geen global warming bestaat die gecreëerd word door mensen is nogal een mager bewijs voor je ongeloof en natuurlijk is het zo dat de overheid en bedrijven klimaatsverandering misgebruiken om hun doelen te bereiken wat die dan ook mogen zijn de waarheid over klimaatsverandering ligt dan ook waarschijnlijk in het midden van de pro's en contra's over klimaatsverandering (wij creëren geen klimaatsverandering maar versnellen een natuurlijk proces) toch wil ik je het volgende experiment aanraden sluit een uitlaat van een auto aan op een luchtdichte ruimte ga vervolgens in deze ruimte the great global warming swindle kijken en houd bij hoe lang het duurt voor je duizelig word het leuke van dit experiment is dat je het ook kunt op schalen (in een grotere ruimte meer auto"s aansluiten en al je vrienden uitnodigen) hoe je het ook went of keert wij zijn de afgelopen 100 jaar zwaar genaaid door de olie industrie : autos die 1 op 13 rijden terwijl het 1 op 300 had kunnen zijn gecreëerde revoluties van de olie industrie in verschillende landen om aan olie te komen die ontelbaar veel doden hebben gekost en complete culturen hebben vernietigd een monopolie op de energie die wij nodig hebben om in een "moderne wereld" te kunnen leven die mensen op 80% van de wereld de kans ontneemt op ook een "modern leven" en ga zo maar door en dan heb ik het nog niet eens gehad over de oliepiek of is dat ook een zwendel? er is nog oneindig genoeg olie om te voldoen aan de nog steeds groeiende vraag naar olie in de wereld ? tot slot om nog even terug te komen op het experiment wat ik je aanraden de aarde is anders dan de lucht dichte ruimte waar een uitlaat van een auto op aan gesloten is? heeft de aarde een soort drukventiel die co2 lost buiten de dampkring? of is dat niet zo en komen er steeds meer bomen en natuur bij om te compenseren voor ons stijgend olie verbruik en daar mee stijgende uitstoot van co2?
hier nog een leuke link :
http://www.peakoil.nl/
lol - August 01, 2009 - 09:35 pm Met stinkende en vervuilende crusten bussen tegen de klimaat hoax protesteren.
Its the sun, stupid. - August 01, 2009 - 06:43 pm CO2 is een natuurproduct, waar de plantjes zuurstof van maken. Bovendien is de CO2 die wij de lucht in stampen, niet tot nauwelijks verantwoordelijk voor de klimaatsverandering. Dat is namelijk de zon. (zie de film Global warming swindle o.a.) De transport sector in de haven van Antwerpen is voornamelijk scheepvaart. De scheepvaart is de minst vervuilende van alle transport.
Wel zit de haven vol met Chemie van Bayer, Basf en andere fascisten, ex I.G. Farben-klonen. Deze vervuilen en vernietigen ons moeder aarde op een reuze manier, echter kunnen niet door uitstoot van CO2.
Dus ik ben heel erg benieuwd wie dan volgens jullie die voornaamste veroorzaker van de klimaatcrisis is.
Ik vrees echter dat dit een staaltje fearmongering tegen CO2 is, om enerzijds de aandacht van echte viezigheid af te leiden, en anderzijds de miljeufascistische al Gore leugenaar politici te steunen. (meer belastinggeld voor onzinnige anti CO2 milieu maatregelen)