1ddRavagedigitaal 1 juni 2008dPrint deze pagina

Eerdere columns van Harry Zevenbergen:

06-11-08
Obama Bestaat Niet
05-11-08
Halleluja!
14-10-08
Onderzoek: Vrijheid geen angst
03-09-08
Niet Iedereen Kan Inbreken
16-08-08
Mag ik komen voordragen uit eigen werk?
07-07-08
Dát is pas een dichter!
20-06-08
Beginnen met roken
01-06-08
Teken uit Amsterdam
12-05-08
Karnemelk
15-04-08
De cijfers liegen niet, maar ze zeggen niet alles
24-03-08
Wie moet er nu naar wie luisteren?
08-03-08
Toen was dat heel normaal II
20-12-07
EN DE ANDERE KUNSTENAARS ZWEGEN
27-11-07
PROJECTWEEK: LEER DEMONSTREREN!
21-10-07
FUCKING WITH THE
STARS II
13-09-07
Jami de bedrieger
14-08-07
Regels zijn regels
29-07-07
Topsport met Boules
30-06-07
Mijn minuten in Irak
10-05-07
Den Haag geen afwasmiddel
23-04-07
Een middagje Waddinxveen
06-04-07
Ambtenarenpraat
12-03-07
Fucking with the stars
10-01-07
Geen aanval op darts
05-12-06
Hier wordt niet gestenigd
20-11-06
Darwin for president!
21-10-06
EEN VLEUGJE MAOÏSME
11-09-06
9/11: TAART MET SLINGERS
02-08-06

NIETS TEGEN TOERISTEN

17-07-06
HONDEN SCHOPPEN

11-06-06
TWEE TEGEN ÉÉN IS NIET EERLIJK

21-05-06
KEN JE DAT SOORT MOMENTEN

29-04-06

METRO WOENSDAG 26 APRIL

07-04-06
GEEN METRO MAAR ÜBER, SUKKEL!

22-03-06
DISCRIMINEREN IS BELANGRIJK

07-03-06
MISDAAD WIJZER

16-12-05
16 MILJOEN TERRORISTEN OP DIT KLEINE STUKJE AARDE

4-11-05
KOP IN DE WIND

14-10-05 BINNENHUISARCHITECTUUR
23-09-05
WINNAARS

02-09-05
GEZOCHT EN GEVONDEN

 

 




TEKEN UIT AMSTERDAM

Amsterdam wordt overspoeld door teken. Op verschillende plekken in het centrum van de stad staan al waarschuwingsborden: 'Let op! Tekenplaag!' Mensen, zo meldt het AD, worden zelfs in de tram aangevallen door deze kleine bloedzuigers. Dat het verderop in het bericht slechts om één geval blijkt te gaan die vanaf een hond was overgesprongen op een mens doet niet ter zake. Denk aan het oude spreekwoord, 'wanneer er één teek met de tram gaat…'

Het Amsterdams gemeentebestuur komt deze week met een brief aan alle bewoners, waarin de mensen wordt geadviseerd niet onder bomen door te lopen, zich niet in het struikgewas te begeven, het gras kort te houden en niet te knuffelen met katten en honden.

Mijn advies aan de inwoners van de rest van Nederland: denk goed na voordat je naar Amsterdam gaat. Want wanneer we er rationeel en rustig over nadenken zit er maar één ding op: de stad moet in quarantaine. Amsterdammers mogen er niet meer uit en wij mogen er niet meer in, Ajax moet zich terugtrekken uit de competitie, driekwart van alle theatervoorstellingen, literaire optredens moeten worden overgenomen door artiesten die niet in Amsterdam wonen.

Ook in Hilversum zullen noodgedwongen vele nieuwe gezichten op de buis geïntroduceerd worden. Voorlopig geen Matthijs van Nieuwkerk. Dat deze kleine schepselen Gods er aan te pas moeten komen om dit voor elkaar te krijgen is natuurlijk al vreemd en enige dankbaarheid is dan ook wel gepast. Hiervan akte.

Ik lijd echt niet aan calimero-provincialisme en heb zelf een jaar in Amsterdam gewoond. Wat mensen ook zeggen over onze hoofdstad, ik had het er naar mijn zin. En of de hoofdstedeling nu lijdt aan een lichte grootheidswaanzin of dat de rest van het land gebukt gaat onder een mild minderwaardigheidsgevoel, nu is het de tijd om ons van al deze onzalige gevoelens te ontdoen. Wanneer de teken vertrekken zal de Amsterdammer verrijkt zijn met enige deemoed en het zelfvertrouwen van de rest van Nederland recht evenredig toegenomen zijn.

In Den Haag groeide dat vertrouwen toch al en wordt er door PvdA-kamerlid Pierre Heinen en GroenLinks-raadslid David Rietveld reeds een poging ondernomen van de hofstad dé Hoofdstad te maken. Met als belangrijk argument dat Den Haag het centrum van de politieke macht is. Zelf heb ik in het verleden reeds meermalen Rhenen naar voren geschoven en wil ik dat bij deze nogmaals doen. Rhenen is er klaar voor en wat zou een mooier cadeau zijn op de 750ste verjaardag van de Grebbestad.

Natuurlijk hoop ik dat Amsterdam snel van deze vreselijke tekenplaag verlost zal zijn. Of zoals de Birmezen plegen te zeggen: 'Zoiets gun je zelfs je grootste vijand niet.'

Harry Zevenbergen


- - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - -

Reageer op dit bericht



September 22, 2008 at 12:02:09am
Addy
Zeg grote praatjesmaker, wees blij dat de GGD zo alert reageert,
want heb je wel eens gehoord van Annemarie Postma, deze prachtmeid, fotomodel, dat aan precies 1 insektenbeet genoeg had om voor haar leven in een rolstoel te belanden?
Toen had nog niemand van Lyme disease gehoord...nu wel.
Soms heb je het beter dan je zelf beseft.


June 09, 2008 at 06:22:58pm
anne frank : @ berber, elke buurt in amsterdam heeft zn eigen gebruiken.. zo ook slotervaart.. daar op straat is de shar3iah van kracht en dan is het niet meer dan normaal om de ongelovigen te negeren.. allaah heeft de ongelovigen niet lief dus mogen moeslims de ongelovigen ook niet lief vinden..



June 05, 2008 at 12:15:21pm
berber @anne frank: woon in slotervaart, en kom helaas dagelijks niet-amsterdammers tegen die mij negeren of boos aankijken, met vreemde gewoonten en niet te verstaan, afkomstig uit marokkaanse dorpen... Stadspoorten ja, en snel!

June 03, 2008 at 09:17:44am
Floris Anne frank was niet bepaalt een amsterdammer, dus wat wil je precies zeggen???
Maar inderdaad, ik vind die friezen ook behoorlijk irritant, met hun rare kleffe koejes en rare taaltje.

June 01, 2008 at 02:12:49pm
anne frank de suggestie om niet-amsterdammers buiten de stadspoorten te houden bevalt me wel harry :)
wat een verademing om in de jordaan verlost te zullen zyn van vreemde accenten & dialecten uit de polder gewesten..
liever teken dan dorpelingen in mokum met hun rare gewoonten & gebruiken :H


...Naam:

..
....Bericht:

Anti-spam pincode:
2476

Vul hier de bovenstaande pincode in:






« 1 »

 

 

:) :)

:G :)

:O :(

:D :D

:P :P

:V :V

:M ;M

:( :(

:B :(

:H ;H

:R :R

:Z :Z

:W :C

:C :C


Voer de code van de smilies in je bericht om ze te gebruiken. Na het plaatsen van je bericht worden ze zichtbaar


 

Naar boven

 

 

 

 

 

hghg