Homepage

Uit: Ravage #251 van 23 januari 1998

 

*** NIEUWS *** NIEUWS *** NIEUWS ***

Zinvol geweld telt

UTRECHT - De Domstedelijke verfbommenfabriek draait nog steeds op volle toeren. Deze maal sloeg het komitee 'Zinvol geweld' toe. In de nacht van vrijdag 9 op zaterdag 10 januari namen deze symphatisanten van de lokale kraakbeweging een tiental panden met verfbommen onder handen.

Op de lijst met verf besmeurde panden staan ontruimde en inmiddels opnieuw leegstaande ex-kraakpanden en panden van daarvoor verantwoordelijke eigenaren en advocaten. Uiteraard kreeg ook het stadhuis een likje verf.

 

Bierbrouwer contra krakers

MAASTRICHT - Kraken gaat door, ook in Maastricht. Aldus de krakers van de Rechtsstraat 36-38 in de Limburgse hoofdstad. Op 29 december werd het pand van eigenaar Brouwerij de Leeuw uit Valkenburg (die ja!) na vijf jaar verkrotting gekraakt.

Het monumentale pand staat volgens de bierbrouwer na 300 jaar plotseling op instorten, waardoor sloop en renovatie liever gisteren dan vandaag plaats zou moeten vinden. Dit soort onzin zal althans binnenkort tijdens een kort geding naar voren komen. De krakers blijven en werken hard aan een info-cafe.

 

Meer ruimte voor fietsers

UTRECHT - Met als thema 'Meer ruimte voor fietsers ' fietste de actiegroep D'Omtrapper op vrijdag 9 januari voor de negende maal door Utrecht.

Om dit thema gestalte te geven werd tijdens de demo een drukke winkelstraat tot fietsstraat omgetoverd. Met verfkwasten en een soort stempel werd de Kanaalstraat in Utrecht-West echt autovrij gemaakt. Reacties van zowel lokale pers als publiek waren positief.

 

Koerden in hongerstaking

GRONINGEN - Dertien Koerden zijn sinds 14 januari in hongerstaking omdat hen uitzetting naar Duitsland boven het hoofd hangt. De Duitse justitie deporteert geregeld groepen Koerden naar Turkije, iets dat de Nederlandse overheid officieel niet doet. De groep die onlangs in hongerstaking is gegaan verblijft deels in het Opvangcentrum van Luttelgeest en in het Verwijdercentrum Ter Apel.

De Koerden hadden in eerste instantie asiel aangevraagd in Duitsland en zijn na afwijzing naar Nederland gevlucht. Vanuit Ter Apel en andere plaatsen zijn de laatste maanden al vele Koerdische mannen, vrouwen en kinderen naar Duitsland uitgezet. Volgens het solidariteitskomitee 'Koerden in hongerstaking te Groningen' is van een aantal bekend dat ze in Duitsland regelrecht de gevangenis ingaan, in afwachting van deportatie naar Turkije.

 

Algerijns protest tegen uitzetting

DEN HAAG - Een groep Algerijnse vluchtelingen heeft afgelopen woensdag een protestbijeenkomst gehouden op het Plein in Den Haag. Hiermee vestigde men de aandacht op het feit dat de Nederlandse overheid doorgaat met het uitzetten van vluchtelingen naar Algerije, land van herkomst. Vrijwel dagelijks vinden er slachtingen plaats in dit Noordafrikaanse land, zowel van regeringszijde als van fundamentalistische groepen als de GIA.

De groep Algerijnse Vluchtelingen voor Vrede en het ASKV/Steunpunt Vluchtelingen, initiatiefnemers van de protestactie, vinden het ongehoord dat de overheid de Nederlandse toerist afraadt naar Algerije af te reizen, terwijl teruggestuurde vluchtelingen te horen krijgen dat 'niet bewezen kan worden dat zij in hun land gevaar lopen'. Dit stelde het Ministerie van Justitie half december in antwoord op het verzoek van Vluchtelingenwerk om het beleid voor een voorlopige vergunning tot verblijf toe te passen op Algerijnse asielzoekers.

 

Duitse minister van defensie bejubeld

HANNOVER - West-Europese legers moeten klaarblijkelijk tegenwoordig van een links etiket voorzien worden, om ze aan het publiek te kunnen verkopen. Zo zagen we in Nederland minister Jan 'burge meester in oorlogstijd' Pronk zich uitspreken tegen bezuini gingen bij Defensie.

In Duitsland kwam de Minister van Oorlog zelf met een oproep aan "jonge mannen uit het linkse spectrum" om zich in het leger in te lijven. "Ze zouden zich moeten aansluiten bij mijn strijd voor behoud van de dienstplicht," verklaarde hij tegen een journaliste van dagblad Tageszeitung. Die krant had eerder in een commentaar op de oproep aan linkse jonge mannen voorgesteld om het leger "te kraken".

Toen minister Volker Röhe op 8 januari in Hannover een lezing kwam houden voor studenten, werd hij dan ook door een zaal met voornamelijke jonge mannen en vrouwen uit het linkse spectrum stormachtig toegejuichd. Het en massa uitgekreten "Volker, Volker!" overstemde de toespraak van de minister volledig. Telkens als hij zijn toespraak probeerde te hervatten dreunde het gejuich weer door de zaal.

Volgens het onvolprezen weekblad Jungle World raakte de minister door zoveel studentig enthousiasme volkomen van de kaart en vergat hij zijn hele toespraak. In de sporadische momenten dat hij verstaanbaar was, vergeleek hij de "jonge mannen" met "jonge indianen": "Als ze in Engeland" (waar de indianen blijkbaar vandaan komen) "zouden zien hoe jullie je hier gedragen, dan zou men zich daar geen zorgen maken over de slagkracht van de Bundeswehr, maar over de capaciteiten van Duitsland in de 21e eeuw." (KS)

 

Naar boven
Naar overzicht dit nummer
Naar Jaargang 1998