UIT: NN #74 van 24 januari 1991
Reaktie… op 'nou en…!'
De artikeltjes in de vorige NN, die als een rode draad onder de naam 'Nou en?' in het blad verweven waren, hebben nogal wat los gemaakt bij onze lezers. Zo kwam er een vrij heftige reaktie op de tekst van Herman. Minder agressief, maar niet minder verwarrend, reageerde een ander persoon, in de vorm van een gedicht:
Reaktie 1
Een schaap stond in de klaverwei
en at daar meer papaver bij
dan iemand ooit bewust zou willen.
Dit zonder pijp en zonder pillen,
door opium bedwelmde schaap
viel om de klaverhap in slaap.
Reaktie 2
Beste Herman,
Aangezien ik de NN ook lees en aangezien ik denk dat er mensen zijn die "er ook nog steeds anders over denken" of anders haar of hun kritisch bewustzijn willen aanscherpen vind ik het belangrijk om op je stuk te reageren (pg 7 van NN #72) Denk jij wel zo anders en zijn wij eigenlijk wel zo anders dan die burgermens? Ik vind het goedkoop en getuigen van kortzichtigheid om de burgermens maar weer eens als pispaal te gebruiken.
Misschien zou je eens na kunnen denken over dat grote pressie-apparaat dat met fysiek en psychologisch geweld ons dwingt om in hun pas te lopen!! Wij hebben alleen "gedwongen keuzes" in deze maatschappij. Al vind ik wel dat je je hiertegen moet verzetten. Veel alternatieven heeft de links-radicale beweging nu ook weer niet te bieden en al zeker niet als we ons boven de burgermens gaan plaatsen.
En dan nog dat stukje dat vrouwen het kennelijk normaal vinden dat ze nog steeds de rol als huisvrouw toebedacht wordt. Hier word ik echt vreselijk kwaad om. Hoe weet je dat? Heb jij ze dat zelf gevraagd? Weet jij wel met wat voor geweld vrouwen te maken hebben of krijgen als we een "vrije keuze" willen maken? Heb jij als man toch niet even wat meer te kiezen?
Veel vrouwen worden nog steeds veel vaker afgewezen bij sollicitaties en dat komt omdat ze misschien zwanger kunnen. worden en hun werk een tijd moeten stopzetten!? En dat het misschien ook komt omdat zij een andere kijk/kritische kijk op die baan hebben?! Omdat ze misschien kinderen hebben en in bijna alle gevallen daar zelf de zorg voor moeten dragen. En dat ze dan vinden dat hier rekening mee gehouden moet worden?! (bijv. partime, kinderopvang etc)
Of omdat we misschien te kritisch zijn in de door mannen genormeerde bedrijven en instellingen. Vind je het gek dat vrouwen op een gegeven moment misschien voor "hun veilige. bestaan" kiezen omdat ze de zorg moeten dragen voor haar kinderen! En van die rottige bijstand valt niet te leven. En dat je als werkzoekende vrouw dan op arbeidsburoos en sociale diensten gevraagd wordt of je een vriend hebt en dat het misschien wel niet beter is de taak. van huisvrouw op je te nemen! Is dat jou wel eens gevraagd?
Zolang vrouwen door de overheid, reklamemakers, media, religies en mannen verplicht worden tot heteroseksualiteit en het krijgen van kinderen, wat nog steeds gepropageerd wordt door o.a. de Nederlandse overheid, wat is dan normaal? Of vrije keuze? Nog steeds worden vrouwen op haar verantwoordelijkheids- en schuldgevoel aangesproken om kinderen te baren om het witte ras in stand te houden. (Terwijl o.a. zwarte vrouwen in Afrika gedwongen gesteriliseerd worden omdat witte mannen hebben bepaald dat daar de overbevolking is!)
Vrouwen vinden dat allang niet meer normaal en dat weet zelfs het pressieapparaat:
-vrouwen worden geďsoleerd in nieuwbouwgetto's en hebben geen ontmoetingsruimtes
-vrouwen worden vogelvrij verklaard (ze zal het wel uitgelokt hebben, ja=nee en nee=ja etc.)
-lesbische vrouwen worden voor gek verklaard of doodgezwegen
-het gezin wordt bevoorrecht
-het heterohuwelijk bestaat nog steeds
-vrouwen worden in banen aangenomen op mannenvoorwaarden
-er worden nog steeds vrouwen in psychiatrische inrichtingen geplaatst
-………………………….
-…………………………
En wat biedt de links-radicale gemengde beweging?
-de beweging is nog steeds kind-onvriendelijk
-vrouwen worden nog steeds aangesproken op verzorgende functies
-gedwongen heteroseksualiteit
-verbod om zich alleen te organiseren als vrouwen, potten... we moeten toch alles samen doen?!
-………………….
-……………………..
-vrouwen worden nog steeds niet serieus genomen en gemarginaliseerd
Ook door jou in dat stuk van je, Herman!
Daniëlle